Ką daryti, jei žiemą prakaituoja kojos?

 

Ar kada nors susimąstėte, kodėl Jūsų kojos prakaituoja šaltesniais žiemos mėnesiais?️ Nors daugelis žmonių mano, kad gausus prakaitavimas ar nemalonus kvapas yra tai, su kuo tenka susidurti tik šiltesniais vasaros mėnesiais, žiemą pėdos gali parakaituoti dėl kelių dalykų.  

Kodėl prakaituoja pėdos?

  • Temperatūros pokyčiai. Temperatūros svyravimai – pavyzdžiui, kai grįžtate į šiltą patalpą po pasivaikščiojimo gryname ore. Tuo metu Jūsų kūnas bando prisitaikyti prie temperatūros pokyčių ir Jūsų pėdos pradeda prakaituoti
  • Sausesnė oda. Kadangi žiemos mėnesiais oras būna sausesnis, mūsų oda paprastai išsausėja greičiau. Su laiku, sausa oda ant kulnų įtrūkimų ne tik sukelia skausmą, bet ir leidžia kenkiančioms bakterijoms patekti į kūną.
  • Netinkama avalynė. Žiemą dažniausiai avėsite šiltą bei sunkiai orą praleidžiančią avalynę, pavyzdžiui, izoliuotus arba guminius batus, vandeniui atsparią avalynę. Kai Jūsų pėdos yra paslėptos po tokio tipo avalyne, tai sudaro tobulą terpę bakterijoms veistis.
  • Keli sluoksniai kojinių. Užsimovus kelias poras kojinių pėdos tikrai bus šiltos, tačiau tai sulaiko prakaitą ir sukelia nemalonų pėdų kvapą. Tai taip pat gali sukelti nenorimą trintį, o tai gali padidinti prakaitavimą.

Kaip išvengti pėdų prakaitavimo?

Pasirūpinkite savo pėdų higiena 

Tai gali atrodyti akivaizdu, bet kasdienis kojų plovimas yra vienas geriausių būdų užkirsti kelią prakaito kvapo atsiradimui. Pašalinti susikaupusius nešvarumus ir seną prakaitą, kuris natūraliai kaupsis per dieną, turėtų būti Jūsų kasdienybės dalis. Taip pat galite naudoti pėdų antiperspirantus, kurie užkemša prakaito poras ir kovoja su bakterijomis.

Mūvėkite tinkamas kojines

Šiltesniais mėnesiais mūvėkite medvilnines kojines, kad leistumėte savo odai kvėpuoti. Vilna yra taip pat geras pasirinkimas žiemos mėnesiams. Vilnonės kojinės pasižymi natūralia termoreguliacija, atsirandančia dėl šio natūralaus pluošto savybių. Venkite nailono, nes šis sintetinis audinys gali sulaikyti drėgmę. Kai kurie gamintojai taip pat gamina kojines, kurios ištraukia drėgmę nuo odos. Drėgmę sugeriančias kojines dažniausiai galima įsigyti sporto prekių parduotuvėse.

Naudokite tinkamus vidpažius

Žmonėms susiduriantiems su pėdų prakaitavimu, tikrai pagelbėti gali kvapą neutralizuojantys antibakteriniai vidpadžiai. Jie sukurti pagal modernią technologiją, kuri gerina oro cirkuliaciją, sugeria nemalonius kvapus, sumažina drėgmę. Mūsų parduotuvėje rasite Poliyou atibakterinius vidpažius. Taip pat rasite žieminius Bamboo & Alum Fresh, Alu-Tech Relax, Lambswool kurie ne tik apsaugo Jūsų pėdas nuo šalčio, bet apsaugo Jūs nuo nemalonaus prakaito pojūčio.

Pasirinkite tinkamus batus 

Ieškokite batų, pagamintų iš kvėpuojančio audinio. Venkite lakuotų ar plastikinių batų, nes jie neleidžia gerai orui cirkuliuoti ir gali sulaikyti prakaitą batų viduje. Pasirinkite batus tinkamo dydžio. Pagalvokite ar Jūsų pėdos tilps į batus su mūvint storas kojines. Per daug ankšta avalynė prispaus Jūsų kojų pirštus ir padidins riziką pėdų prakaitavimui.

Kvapui ir susikaupusioms bakterijoms pašalinti, naudokite avalynės dezodorantą

Jau atsiradusį blogą kvapą iš avalynės galite pašalinti ne tik reguliariai vėdindami avalynę, bet ir naudodami tinkamą kvapų neutralizatorių. Labai veiksmingi batų dezodorantai kovoja ne tik su blogasi kvapais batuose, jie taip pat suteikia gaivaus kvapo medžiaginiams drabužiams, rankinėms ir minkštiems baldams. Mes Jums siūlome naudoti avalynės dezodorantus BreezeCarbon Odor Cleaner  kurie efektyviai panaikins visus blogus kvapus ir pašalins susikaupusias prakaito bakterijas Jūsų avalynėje. Taip pat išbandykite Shoe Deo Green Lemon šis produktas Jūsų avalynei suteiks gaivų žaliųjų citrinų kvapą.