Kaip paruošti batus žiemai bei apsaugoti nuo druskos. Naudingi patarimai!
Mus jau sveikina žiemos sezonas, o tai reiškia, kad gatvės ir šaligatviai bus užpildyti druska ir purvu. Druska - vienas iš didžiausių mūsų branginamos avalynės priešų tačiau tikrai įveikiamas!
Kodėl taip bijome druskos?
Kiekvienas naujas sezonas atneša tam tikrą pokytį mūsų gyvenime. Na, o šaltuoju sezonu druskos poveikis mūsų avalynei nebūna pats maloniausias. Tad pasiaiškinkime kodėl:
- Cheminė reakcija: Druskoje, ypač keliuose barstomame druskos mišinyje yra priemaišų ir mineralų. Kai ši druska patenka ant jūsų batų paviršiaus ir reaguoja su ore esančia drėgme, įvyksta cheminė reakcija, dėl kurios gali pakisti batų spalva. Druskoje esantys mineralai gali prasiskverbti į batų odą, palikdami dėmes ir pakeisdami jos spalvą.
- Drėgmės sugėrimas: Druska yra higroskopinė, tai reiškia, kad ji pritraukia ir sugeria drėgmę iš aplinkos. Kai druska patenka ant šalto ar šlapio paviršiaus, ji pritraukia drėgmę, įskaitant ir iš jūsų batų odos. Šis drėgmės sugėrimas kartu su priemaišomis druskoje taip pat prisideda prie batų išvaizdos pakitimų.
- Džiovinimo efektas: druska gali džiovinti odą. Taip iš odos yra ištraukiamas natūralus aliejus, todėl oda pradeda sausėti ir gali įtrūkti. Šių aliejų praradimas taip pat gali turėti įtakos odos spalvai ir tekstūrai.
Kaip paruošti batus žiemai?
Reguliariai valykite savo batus
Kaip jau minėjome žiemą daugelis šaligatvių ir takų yra padengti druska, sniegu. Batams turint sąlytį su sniegu, purvu ilgai nedelskite ir nuvalykite batus. Tai galite padaryti šluostėmis, kempinėlėmis bei specialiomis valymo priemonėmis. Na, o jei neturite šių priemonių galite pabandyti liaudies valymo būdus: batus išvalyti su indų plovikliu, arba acto ir vandens mišiniu, tačiau turėkite omeny, jog šiuo būdu rizikuojate neigiamai paveikti savo batų medžiagų savybes.
Naudokite batų vašką arba apsauginį kremą
Pagalvokite apie savo mėgstamus batus kaip apie savo odą. Norint, jog oda būtų sveika, labiausiai ją reikia drėkinti, maitinti ir išvalyti. Tad taip pat reikia rūpintis ir jūsų batais, o ypač odiniais batais. Naudodami gerą odos kondicionierių:
- Atkursite medžiagos pluošto savybes.
- Sumažinsite įtrūkimų riziką.
- Apsaugosite nuo neigiamų spalvos pakitimų.
Impregnuokite savo batus
Žiemą itin svarbu užtikrinti, kad jūsų batai būtų atsparūs vandeniui. Niekam nepatinka grįžti namo šlapiomis kojinėmis ir drėgnomis kojomis. Tačiau vanduo paveikia ne tik jūsų pėdas, bet ir batų medžiagių savybes, Vanduo mažina odinių batų lankstumą bei ilgaamžiškumą. Reikia paminėti, jog šaltuoju sezonu ne tik batus, bet ir odines pirštines, rankines, kuprines paveikia vanduo, kurio gali atsirasti nuo ištirpusio, iškritusio sniego.
Didieji avalynės gamintojai pataria, kad vienas iš svarbiausių avalynės priežiūros žingsnų yra impregnavimas. Žodis impregnavimas yra kilęs iš itališko žodžio impregnare, kuris reiškia medžiagos įsisavinimą. Impregnavimo medžiaga įsigeria į avalynę, pakeisdama jos paviršiaus savybes į atsparias išorinės aplinkos poveikiui. Impregnuoti reikia reguliariai, kadangi nuo dėvėjimo batų paviršius apsitrina ir impregnantas nusivalo. Impregnuoti batus patariama kas dešimtą nešiojimą arba bent kas dvi savaites.
Mūsų parduotuvėje galite rasti įvairiems medžiagų tipams tinkamų impregnantų:
- Collonil Carbon Pro impregnantą tinkantį visokių tipų medžiagoms bei Goretex medžiagoms.
- Collonil Rustical tinkantį impregnuoti riebią odą, riebų nubuką ir plautą odą.
- Collonil 1909 Supreme Protect ekskliuzyvinės kolekcijos, stipraus poveikio „De Luxe“ serijos impregnantas. Šis purškiklis skirtas naudoti ant švelnios lygios odos, zomšo, veliūro, nubuko, tekstilės gaminių